יחס הנצרות למין – התכתבות

מיניות בנצרות
במקום לחטט בכתובים, ולכבוד מצעד הגאווה שהתקיים בתל-אביב באותו היום, שאלתי בווטסאפ של המשיחיים על מיניות מבחינתם, להלן אביא את ההתכתבות הקצרה והמעניינת, ושוב – אני מקווה שאיני מפר שום קוד בהבאת הדברים לטובת כלל.

שאלתי –
בוקר טוב. קראתי את המאמרים, ויש לי תגובה, אבל אשמור אותה לעצמי, כדי לא להרגיז.
במקום זה אשאל שאלה נוספת – מה יחס המשיחיות להומוסקסואליות? בתנ"ך זה נאסר, אבל היום אנחנו יודעים שזו נטייה טבעית. מה המשיחיות יכולה להציע להומוסקסואלים? והאם בכוחה לשנות נטייה זו?
כמו כן, מה היחס הכללי למין? אצלי מתקבל הרושם שהיחס הוא שלילי. ישוע אמר שאין להסתכל באישה בתאווה, והכמרים לא מתחתנים. אבל יצר המין הוא בסיסי באדם.
אמנם מותר להתחתן, אבל אני מדבר על היחס הכללי למין.
אשמח למענה והבהרות.

ונעניתי –
בוקר טוב חגי 🙂
מצד אחד, אלוהים אמר בדברו שכל התנהגות מינית שהינה מחוץ למסגרת הנישואין היא חטא (זה כולל את הקהילה הגאה אך גם חטאים מיניים אחרים) ומצד השני אנחנו אוהבים את אלוהים ואוהבים את כל האנושות שנבראה בצלמו.
דרך אחרת להציג את המתח הזה הוא להגיד: אנחנו שונאים את החטא אך אוהבים את החוטא.
כמו שאלוהים שונא חטא (לא רק פריצות מינית אלא כל חטא אחר גם כן) כך גם אנחנו. אך באותה העת אלוהים כל כך אהב את אותנו עד כדי כך שהוא היה מוכן לשלוח את בנו יחידו כדי להציל אותנו מעונש החטא. באותו אופן שהוא אוהב את כל האנושות, כך גם אנחנו אוהבים את הקהילה הגאה וחפצים שהם יחזרו מדרכם ויקבלו את אהבתו הגדולה על ידי אמונה בבנו ישוע.
זה הוא מתח שבלתי אפשרי לחיות אותו, אך בעזרתו כוחו ואהבתו של אלוהים ששטפה אותנו, זה אפשרי!

לאלוהים אכפת עם מי נהיה במערכת יחסים אינטימית משום שהוא רוצה שנהנה ממתנת יחסי המין שהוא נתן לנו באהבה (חשוב להדגיש, אלוהים הוא זה שהגה ונתן לנו את מתנת המין. זאת לא המצאה שלנו אלא שלו). הוא יסד מבראשית את מוסד הנישואין וקבע שמתנת המין תהיה לברכה לאלו שמשתמשים בה רק במסגרת הנישואין (גבר ואישה)

“… עַל־כֵּן֙ יַֽעֲזָב־אִ֔ישׁ אֶת־אָבִ֖יו וְאֶת־אִמּ֑וֹ וְדָבַ֣ק בְּאִשְׁתּ֔וֹ וְהָי֖וּ לְבָשָׂ֥ר אֶחָֽד׃ וַיִּֽהְי֤וּ שְׁנֵיהֶם֙ עֲרוּמִּ֔ים הָֽאָדָ֖ם וְאִשְׁתּ֑וֹ וְלֹ֖א יִתְבֹּשָֽׁשׁוּ …” (בראשית ב’ פס’ כד-כה)

כל אדם אשר סוטה מהגדרת אלוהים לנישואין ומין מחטיא את מטרת וגבולות הבורא ולכן זה נחשב לו לחטא (זה כולל את הקהילה הגאה, אך זה כולל הרבה מאוד חטאים מיניים אחרים כמו: אוננות [עינוג אישי, אנוכי ולא משותף. מעבר לזה, בדר”כ באוננות מעורבת צפייה בפורנוגרפיה או פנטזיה מינית שמחפיצה את בן/בת אדם אחר], יחסי מין עם מישהו שאינו בעלי/אישתי, אורגיות רבות משתתפים וכדומה).
אלוהים לא חוסך מאיתנו את מתנת המין על ידי הגבולות שהוא שם, אלא להיפך, הוא מוודא שנהנה מהמתנה כי רק בדרכו נוכל להתברך ממנה.

מה המשיחיות יכולה להציע להומוסקסואל? האם בכוחה לשנות נטייה זו? המשיחיות לא, אבל ישוע יכול לעשות את הכל. לא בהכרח שישוע ישנה את נטייתו (לפעמים הוא עושה זאת אך לא בכל המקרים). אדם שמאמין בישוע ונאבק בתאוות חד מינית יכול להישאר רווק כל חייו ואלוהים יספק לו את כל צרכיו. הוא גם יכול להיאבק עדיין עם התאווה אך אלוהים יתן לו אהבה מיוחדת רק לאישה אחת איתה הוא ינשא. אלוהים גם יכול לשנות את נטייתו לגמרי. נשגבות דרכי האל! אני בטוח שיש עוד אופציות שלא עולות על דעתי. מה שכן בטוח הוא – אלוהים אוהב אותך והוא אמר את רצונו בכתבי הקודש. ובאהבתו הרבה הוא ידאג לכל צרכיהם (גם המיניים) של אלו אשר יראים אותו ואת דבריו. זה אולי לא היה בקצב נרצה, ובצורה שדמיינו, אך אלוהים נאמן והוא יפעל על פי דכרו הטובה והנעלה! 

השבתי –
תודה. תשובה יפה מצד אחד, ומצד שני היא מזכירה את ההגבלות על המין גם בדת היהודית. דבר אלוהים הוא דבר אחד, אך יצר המין הוא דבר שני, והוא כוח חזק. אם רוח אלוהים לא מצליחה להתגבר על יצר המין אצל הפרט, אין מה לבוא נגדו בטענות.
אבל אני מבין את תשובתכם, שהולכת לפי הדוגמה והמודל המשיחי.

והתגובה –
אתה צודק שהיצר המיני הוא כוח חזק, אך גם הוא תחת אלוהים אשר ברא אותו. אם היצר המיני חזק יותר מאלוהים, אנחנו נמצאים בבעיה (אלוהים הוא לא אלוהים כי יש מישהו חזק ממנו וכנראה מין הוא אלוהים).
בעזרת גבורת אלוהים, אפשר לנצח את התאוות המיניות האסורות, ולהנות ממתנת המין כפי שאלוהים יסד ויצר אותה מראשית.

ולכך הגבתי –
לגבי החלק הראשון, אפשר פשוט לטעון שהמיניות אינה מנוגדת לאלוהים, על צורותיה השונות. כמו שאתם אומרים – הרי הוא יצר אותה.
לגבי החלק השני – אולי זה באמת נכון.
בכל מקרה, גם זו כרגע רק שאלה תיאורטית, אם כי הייתי שמח לראות סרטון שלכם גם על זה…

*

ואחתום מקטע מספר על הנצרות שקראתי שלשום, עליו כתבתי בבלוג הספרים –

בפרק על מיסטיציזם נוצרי נאמר (תרגום משמיעה) –
(לפי המיסטיציזם הרומנטי) אלוהים צריך להימצא בתוך התשוקות העמוקות ביותר, החוויות והתחושות של חיי בני האדם, כולל אלה הקשורות למין.
בניגוד לזאת, רוב המיסטיקנים שצוטטו קודם, סברו שבני אדם צריכים לחסל את התשוקות הפרטיות שלהם […], כדי שאלוהים ייכנס לתוך חייהם ויקח שליטה עליהם. כך שהאלוהי נשאר בדרך מיוחדת חיצוני לטבע האנושי, ומנוגד לו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s